استراکچر خورشیدی

استراکچر پنل خورشیدی یا همان سازه نگهدارنده پنل خورشیدی از مهمترین قسمت های هر سیستم فتوولتائیک است، چرا که بدون استفاده از یک سازه مناسب بازدهی شما بسیار کاهش پیدا خواهد کرد. در هر نقطه از کره زمین با توجه به مختصات جغرافیایی نصب پنل ها در زاویه مناسب ضروری می باشد. سازه پنل خورشیدی به صورت کلی به سه دسته تقسیم می شود:

۱- زاویه ثابت

در این مدل تنها یک بار امکان انتخاب زاویه وجود دارد به همین دلیل در مدل های مستقل از شبکه که هیچ گونه پشتیبانی برای مصرف کننده وجود ندارد زاویه نصب پنل ها با توجه به بدترین روز سال (کم ترین ارتفاع خورشید) تعیین می شود تا کاربر در هیچ کدام از روزهای سال با مشکل کمبود برق مواجه نشود.

۲- زاویه متغیر

استراکچرهای زاویه متغیر با توجه به شرکت مبدا دارای تنوع گسترده ای در طراحی هستند، که قابلیت تامین تعداد بیشتری از زوایا را فراهم می کند. نوع رایج آن دارای سه یا چهار زاویه (قابل تنظیم برای هر فصل) بوده اما در مدل های پیشرفته تر که شرکت سولاران نیرو از پیشگامان تولید این نوع از استراکچرها نیز می باشد امکان تغییر زاویه بین ۰ تا ۱۸۰ درجه به صورت پیوسته می باشد. 

۳- تراکر خورشیدی

شرکت سولاران نیرو پیشرو در ساخت تراکرهای خورشیدی می باشد. مهمترین محصول شرکت در این زمینه ابر تراکر ۱۰ کیلووات خورشیدی می باشد. با استفاده از تراکر خورشیدی شرکت سولاران نیرو بازده کلی سیستم را می توان تا ۲۰% افزایش داد.

سازه پنل خورشیدی تولیدی شرکت سولاران نیرو تماما پیچ و مهره ای بوده که به شما امکان جا به جایی آسان و نصب روی پشت بام می دهد. همچنین رعایت نکاتی ظریف و استفاده از بلوک های بتنی سازه را به خوبی در جای خود محکم کرده است به طوری که وزش بادهای شدید و طوفان نیز باعث واژگونی آن ها نخواهد شد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید.