تابلو تبلیغاتی خورشیدی

تابلو تبلیغاتی خورشیدی نوعی از تابلو های تبلیغاتی است که انرژی الکتریکی مصرفی خود را به واسطه پنل های خورشیدی تامین می کند . از این تابلو ها می توان برای کاهش مصرف انرژی الکتریکی و نیز مکان هایی که دسترسی به انرژی الکتریکی محدود می باشد استفاده نمود . سیستم الکتریکی این تابلو از یک یا چند پنل خورشیدی تشکیل شده است که در طول روز انرژی الکتریکی مورد نیاز تابلو را در باتری ذخیره می کند و در شب که نور خورشید در دسترس نمی باشد، انرژی الکتریکی تابلو از طریق باتری های خورشیدی تامین می گردند.

ساختار این تابلو ها مانند تابلو های معمولی بوده با این تفاوت که انرژی الکتریکی توسط سیستم برق شهر تامین نمی گردد. سیستم نور پردازی این تابلو ها دارای هیچ محدودیتی نبوده و به راحتی می توان از تجهیزات الکتریکی سازگار با برق شهر نیز استفاده نمود که برای این کار از اینورتر استفاده می شود. گفتنی است برای کاهش هزینه تجهیزات سیستم برق خورشیدی ، توصیه می شود از تابلو هایی با لامپ های LED استفاده شود که علاوه بر مزایای نام برده، موجب کوچک تر شدن ابعاد سیستم نیز می شود.

تابلو تبلیغاتی خورشیدی هوشمند

در این نوع تابلو های تبلیغاتی از یک سیستم کنترلی هوشمند استفاده شده است که با استفاده از آن به راحتی می توان سیستم الکتریکی را کنترل نمود . برای مثال با استفاده از سنسور های نوری و فتوسل می توان تابلو ها را به صورت خودکار روشن و خاموش نمود . همچنین قابلیت کنترل از راه دور این تابلو ها نیز وجود دارد که می توان این امر را به واسطه شبکه موبایل یا اینترنت کشور صورت داد .

لازم به ذکر است سیستم کنترل و سیستم برق خورشیدی به صورت مجزا بوده و بر روی هر نوع تابلو تبلیغاتی می توان از آن ها استفاده نمود . برای این کار فقط کافی است تابلو بر روی یک چارچوب نصب گردد که قابلیت سوار شدن پنل خورشیدی و نیز جعبه کنترل با ابعاد کوچک وجود داشته باشد .