سیستم های خورشیدی چگونه کار می کنند؟

سیستم های خورشیدی چگونه کار می کنند؟

یک سیستم فتوولتایک یا PV از قسمت های مختلفی تشکیل شده است. پنل های خورشیدی، استراکچر پنل، سیم کشی سیستم الکتریکی و یک مبدل قسمت های اصلی این سیستم هستند. از هنگام طلوع خورشید تا غروب خورشید پنل های خورشیدی الکتریسیته مستقیم یا DC تولید می کنند و به مبدل می فرستند. این مبدل برق مستقیم را به برق متناوب یا AC تبدیل می کند که مورد نیاز مصرف خانگی، صنعتی و … است.
در صورت تمایل و هزینه بیشتر می توان یک سیستم ذخیره انرژی با استفاده از باتری تعبیه شود تا برای تعداد روزهای مشخصی الکتریسیته برای مصرف ذخیره شود.

آیا سایه بر عملکرد سیستم خورشیدی تاثیر می گذارد؟

سایه ممکن است یک مسئله جدی باشد زیرا پنل ها با دریافت نور مستقیم خورشید عملکرد بهینه را دارا هستند. در نتیجه برای بهترین عملکرد و تولید بیشینه بهتر است از حداقل سایه نیز دوری شود.

عمر سیستم های خورشیدی چند سال است؟

در بهترین حالت و با استفاده از برندهای معتبر دنیا، سیستم خورشیدی داری عمری ۴۵ ساله است و گارانتی ۲۰ ساله شامل سیستم به جز باتری می شود.

آیا سیستم خورشیدی باعث افزایش مالیات بر املاک می شود؟

خیر. سیستم خورشیدی باعث افزایش قیمت ملک شما بدون تاثیر بر روی مالیات آن می شود.

سیستم خورشیدی چقدر ارزش ملک را افزایش می دهد؟

خانه های دارای سیستم خورشیدی ۱۷٪ بیشتر مورد توجه و ۲۰٪ زودتر از خانه های دیگر در کشور های مختلف به فروش می روند. با توجه به تحقیقات آزمایشگاه ملی آمریکا متوسط ارزش افزوده سیستم خورشیدی به املاک برابر ۵۰۰۰ هزار دلار برای هر کیلووات است که مصرف متوسط هر خانه مسکونی به طور متوسط برابر ۳.۱ کیلووات است.

بازگشت سرمایه سیستم خورشیدی چند سال است؟

استفاده به صورت On-Grid :

باتوجه به بخش نامه خرید تضمینی برق مصوب هیات محترم وزیران، نقطه سربه سری بازگشت سرمایه اولیه در صورت انعقاد قرارداد خرید تضمینی برق، بین ۳ الی ۳٫۵ سال در شرایط عادی خواهد بود.

استفاده به صورت Off-Grid :

با توجه به ظرفیت سیستم خورشیدی خود و مصرف روزانه تان می توانید به تخمینی از ذخیره و مستقل شدن از سیستم شبکه برقی دست پیدا کنید. سیستم خورشیدی از روز اول شروع به پرداخت هزینه صرف شده برای خود می کند و باید در نظر داشت که شما از شبکه برق مصرفی ندارید و قیمت برق هر ساله افزایش می یابد. درشرایط عادی بازگشت سرمایه در طول عمر کارکرد سیستم ۲۰ درصد بیشتر از هزینه کلی برای سیستم خواهد بود.